środa, 9 kwietnia 2014

RAJSTOPY DLA PUSZYSTYCH

 

Rajstopy dla puszystych. Jakie kupować, by nie okazały się jednorazowe?


Autor: Marcin S.

Rajstopy dla kobiet, zwłaszcza puszystych, to odwieczny temat-udręka. Czasem uda się je założyć 10 razy, a czasem już nawet przy pierwszym zakładaniu leci oczko. Jedne są lepsze, a drugie gorsze. Z czego to wynika? Głównym powodem przeważnie jest zły materiał wykorzystany do ich produkcji i niedopowiednia konstrukcja.

Kobiety ładnie określane jako te o "kształtach  rubensowskich" mają bardzo duży problem, by znaleźć dobre jakościowo  rajstopy, które posłużą im nie tylko raz, lecz przynajmniej kilka razy.  Pewnie mają rację, że tego oczekują, bo przeważnie rajstopy dla kobiet  puszystych są ze dwa lub trzy razy droższe od zwykłych rajstop. Czy ta  cena wynika wyłącznie z tego, iż  wykorzystano nieco więcej materiału?  Otóż nie. Głównym powodem wpływającym na cenę dużych rajstop jest to, że  do ich produkcji muszą być wykorzystane odpowiednie przędze jak  poliamid, elastil czy lycra oraz to, że ich konstrukcja nie może być  taka jak rajstop dla kobiet szczupłych, lecz specjalnie wzmacniana w  odpowiednich miejscach.

Każda kobieta  puszysta wie, że miejscem newralgicznym przy zakładaniu rajstop jest  moment naciągania ich na łydki, wsuwanie na biodra i umieszczenie na  talii. Odpowiednia konstrukcja rajstop i skład surowcowy decydują o tym,  czy uda się pokonać te trzy kluczowe etapy. Wydaje się, że wystarczy  dołożyć nieco przędzy i otrzymamy większe rajstopy. Niestety, produkcja  rajstop w większych rozmiarach wymaga od producentów troszkę więcej  umiejętności, bowiem maszyny do ich produkcji nie są w stanie  wyprodukować rajstop o dużej rozciągliwości. Niewiele osób wie, że  rajstopy produkowane są na maszynach dziewiarskich i w pierwszej fazie  otrzymujemy rajstopy, a zasadzie nogawki i kawałek części majtkowej w  formie "rękawa". Maszyny jednak są na tyle ograniczone, że nie można na  nich uszyć dowolnej szerokości rękaw. Jest to ograniczone poprzez  szerokość bębna z igłami. Dopiero potem wszywany jest klin. I to jest  kluczowy moment, ponieważ tylko odpowiednie wszycie dużych klinów  sprawia, że rajstopy będzie można naciągnąć na większą pupę i biodra.

Duży  klin lub nawet czasami stosowany podwójny klin to nie jedyne czynniki  decydujące o tym, czy rajstopa będzie rozciągać się do dużych rozmiarów  (nawet do 180 cm w biodrach). Nie mniej istotne jest wykorzystanie  właściwych przędz, o których wspomnieliśmy na początku. Przędze typu  bawełna czy mikrofibra są bardzo praktyczne zimą, bo zapewniają ciepło.  Niestety ich wadą jest to, że nie uciągają się zbyt mocno, przez co nie  mogą być stosowane do produkcji rajstop dla kobiet z większymi nogami i  biodrami. Muszą tu być wykorzystane głównie włókna sztuczne otrzymywane  z polimerów. Sztuczne? Więc skóra nie oddycha! To prawda. W rajstopach  wykonanych z włókien syntetycznych nie będzie tyle świeżego powietrza,  lecz niestety tylko włókna sztuczne mogą się tak rozciągać.

Bielizna xxxl.pl rajstopy dla puszystych
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz